Zwrot podatku z Norwegii – jak i kiedy? | odzyskajpodatek | e-blogi.pl
_blog odzyskajpodatek
Zwrot podatku z Norwegii – jak i kiedy? 2012-09-18

Rozliczenie się z norweskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe. Rok podatkowy w kraju wikingów trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Zeznanie podatkowe należy dostarczyć do kwietnia następnego roku. Zwrot podatku z Norwegii można uzyskać aż do pięciu lat wstecz!


Pierwszą decyzję, jaką należy podjąć to wybrać, czy o zwrot podatku będzie się starać we własnym imieniu, czy skorzysta się z pomocy specjalistycznego przedstawiciela. Następnie należy skompletować dokumenty niezbędne, aby przeprowadzić zwrot podatku z Norwegii. Należą do nich przede wszystkim: formularz RF-1015B (Lønns-og trekkoppgave), Selvangivelse i Skattekort,  zawierający osobisty numer Fodselsnummer (tzw. numer D).


W przypadku, gdy nie posiada się wymaganych dokumentów, lepiej zatrudnić profesjonalnego pośrednika, który zdobędzie brakujące formularze i będzie można starać się o zwrot podatku z zagranicy. Skorzystanie z usług firmy ma o wiele więcej zalet. Zwrot podatku można przeprowadzić praktycznie nie wychodząc z domu. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy opuściło się już Norwegię. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać „zwrot podatku z Norwegii”, a wyświetli się cała lista firm oferujących usługi tego typu. Najważniejszą więc decyzją będzie wybór którejś z nich. Trzeba dokładnie zapoznać się z ich ofertą – zwracać uwagę na umowę i regulamin, a także cennik. W dobrych firmach wszystko powinno być dokładnie i przejrzyście opisane. Niektóre firmy ukrywają bowiem opłaty minimalne i jakieś koszty dodatkowe, aby chwytliwymi sloganami przyciągnąć klientów. Ważna jest też renoma i długoletnie doświadczenie, co gwarantuje pewność, że zwrot podatku z Norwegii zostanie przeprowadzony profesjonalnie. Jeśli już wybierze się pośrednika, wystarczy tylko wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na jego stronie internetowej, a następnie postępować zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Zaletą tego jest to, że często można tym sposobem otrzymać zwrot podatku nawet bez wychodzenia z domu. Statystyki dowodzą, że Ci, którzy przeprowadzają zwrot podatku z zagranicy za pośrednictwem firmy, uzyskują pieniądze łatwiej, pewniej i szybciej.


Dodaj komentarz


Marcinj 2015-08-31

Zgadzam się, że pieniądze uzyskane za pomocą firmy kosztują mniej nerwów. Kiedyś próbowałem sam się rozliczyć, ciężko było. Skorzystałem z usług http://www.jubira-podatki.pl/ i jestem zadowolony.

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]